Citát

Trpěl chronickým nedostatkem nemocí.

TFA Babice 2010

(Vloženo 06.11.2010 11:16)

Naše sanitní služba DONERA se neomezuje při zdravotnickém zajišťování nejrůznějších veřejných akcí pouze na úzký region kolem svého stanoviště v Prušánkách. V rámci spolupráce s dobrovolnými hasiči zavítala již druhý rok za sebou na Uherskohradišťsko, kde se počátkem září v Babicích koná jedna z nejnáročnějších soutěží v hasičském sportu známá pod zkratkou TFA (z anglického "Toughest Firefighter Alive", volně přeloženo "Nejtvrdší hasič přežívá"). O jak fyzicky náročný víceboj se jedná, dokazují také některé naše záběry.

Třetí ročník se konal za historicky nejmenší účasti závodníků - pouhých 18. O co klesla kvantita závodníků o to stoupla kvalita. Svědčili o tom i předvedené výkony a nasazení borců. V cíli byl nejrychlejší Jiří Mikulecký startující za HZS SŽDC Česká Třebová o pouhých třináct setin sekundy před druhým Alešem Navrátilem z Dezy Valašské Meziříčí. Na třetím místě skončil bratr vítěze Ladislav Mikulecký z HZS Lanškroun. Trať byla letos stejná jako předchozí ročníky - 6x B75 na startu, 2m bariéra, 60 ran v hammerboxu 9kg kladivem, 20kg kanystry přes kopec, 3m lešení a 25kg zátěž, poté do třetího patra s 2xC52 a do cíle poctivá 85kg figurína. Dva nejrychlejší časy byly letos pod hranicí tří minut!

Vzhledem ke spokojenosti pořadatelů s našimi službami se těšíme na příští ročník tohoto hasičského víceboje.