Citát

Ztratíme-li bohatství, neztratíme nic, ztratíme-li zdraví, o něco přijdeme, ztratíme-li charakter, ztratíme všechno.

37. ročník silničního běhu Velká Morava

(Vloženo 26.05.2011 15:18)

Letošní, byť ne jubilejní ročník tradičního sportovního klání lze vpravdě nazvat rekordním. Ve všech kategoriích 37. ročníku startoval totiž rekordní počet 430 startujících. Bohužel již tradiční mikulčický vítr se postaral o to, že o nějakých rychlých časech si mohli vytrvalci nechat jenom zdát. Poprvé v Mikulčicích měly ženy trať dlouhou pouze 5 km a na větší účasti žen to bylo znát. Do cíle jich doběhlo 36 a další tři běžely ještě na trati 10 km.
Překvapivě zvítězila Michaela Hlavatá (loni ještě juniorka) před zkušenou Kateřinou Doubkovou. To na trati 10 km to byl opět souboj bratří Kučerů, starší Martin obhájil loňské prvenství před Lukášem o 12 s. Kategorie veteránů ovládli podle předpokladů Petr Kotyza - M 40, Pavel Kratochvíl - M 50, Laďa Varmuža - M 60, Ferdinand Husár - M 65.
Nejstarším účastníkem byl Květoslav Hána - oslavil již své 74 narozeniny. Zvládl těch 10 km za 53:40 a postěžoval si, že mu to již tak nejde!
Do Mikulčic v sobotu zavítalo kromě běžců i několik členů Českého klubu olympioniků. Na Slovácku nechyběli Dana Zátopková, která populární závod odstartovala, Jiří Čtvrtečka (kanoistika), František Pospíšil (hokej), Bohumil Prošek (hokej), Josef Horešovský (hokej), Karel Kaňka (cyklistika), Pavel Svojanovský (veslování), Oldřich Svojanovský (veslování a předseda ČKO), Ivan Satrapa (házená) nebo Karel Engel (zápas). Jako předjezdec startovního pole již tradičně Josef Zimovčák -  mistr světa, pokořitel Tour de France, Giro d´Italia, Vuelty a organizátor humanitárních akcí.
Naše sanitní doprava patřila opět mezi již tradiční sponzory, na organizaci akce se podílíme jejím zdravotnickým zabezpečením již od samotného vzniku naší firmy od roku 2008. Mnozí místní nás již dobře znají, po Mikulčicích se naše sanitky pohybují nejen u příležitosti této akce, ale prakticky po celý rok.