.: DONERA :. - doprava pacientů v tom správném rytmu

800 500 999

bezplatná linka 24/7

SMS - 723 107 520


  • Deutsch
  • English
  • Česky

.: DONERA :. - doprava pacientů v tom správném rytmu

800 500 999

bezplatná linka 24/7

SMS - 723 107 520


Citát

Nemocné štěstí dává zdravé rady.

Rekord provedených repatriací

(Vloženo 13.10.2011 22:10)

Podzim se již nezadržitelně přihlásil a s ním končí i sezóna letních dovolených, která kromě příjemného odpočinku a relaxace od každodenního pracovního rytmu bohužel přináší i méně příjemné události, z nichž většina naštěstí končí pouze nemocí či zraněním, které zanechají špatný dojem z dovolené, nikoli nepříjemné následky. Letos jsme dvěma asistenčním službám i soukromým objednatelům vydatně pomáhali při převozu jejich klientů či blízkých z bližších i vzdálenějších destinací.

Jak jsme se již zmínili v jednom z předchozích článků, sezóna začala mimořádně náročnou repatriací starší pacientky až z britských ostrovů. Tuto soukromou poptávku jsme úspěšně zvádli během dvou dnů v první polovině března, přičemž naše sanitka Opel Movano najela přes 3 600 km a navštívila, samozřejmě díky kvalitní posádce, známou londýnskou nemocnici Charing Cross Hospital (znalci věhlasného Sherlocka Holmese si zajisté upamatují na přátele doktora Mortimera z "CCH" v ponurém případu z dartmoorských blat Pes baskervillský). Už počátkem března jsme převáželi pacientku po úrazu z rakouských Alp do Českých Budějovic, z čehož je patrné, že naše služby se neomezují pouze na náš "domovský" region jižní Moravy.

Na počátku května jsme poprvé organizovali nový typ transportu - kombinaci vyslání lékaře pro klienta letecky s následnou přepravou sanitkou do místa určení. Náš zkušený lékař byl vyslán až na černý kontinent do známého egyptského letoviska Hurghada, odkud doprovázel pacienta hospitalizovaného v Nilské nemocnici, a po příletu na letiště Schwechat u Vídně si jej převzala posádka naší sanitky a převezla do nemocnice v Karlovarském kraji. V tomtéž období jsme zajišťovali další převoz z Rakouska do Ostravy, což bylo mimořádně náročné na koordinaci při samozřejmém zajištění běžného provozu. Od června do září jsme zajistili celkem čtyři transporty z Chorvatska, jednou do Jihlavy, dvakrát do Brna a jednou do Ostravy. V Brně jsme navíc dvakrát zajišťovali překlady mezi tuřanským letištěm a zdejšími fakultními nemocnicemi, přičemž našich služeb využila také posádka z německé asistenční služby.

Průběžným zvyšováním kvalifikace si vychováváme vlastní tým specializovaný na dálkové překlady pacientů, který doplňujeme zkušenými lékaři tak, aby se našich klientů dotklo fyzicky i psychicky jistě nepříjemné cestování domů co nejméně.

Větší fotka